MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
filmowanie akcji i braku akcji
Autor Wiadomość
gutek 

Wysłany: 2014-03-11, 07:45   

Z pewnością wygląda idiotycznie i na pewno jest to dość nieporęczne, ale efekt mnie zaskoczył. Nie zauważyłem tylko żadnego systemu ograniczającego ruchy i obawiałbym się że ustawi się wysięgnik w poprzek do kierunku jazdy i nie wróci.
Następnym etapem powinien być mały dron z kamerką, zdalnie sterowane za pomocą jakiegoś czujnika który ma jeździec na sobie. Leciałby taki mechaniczny operator np 2 metry za jeźdźcem non stop skierowany w jego kierunku.

koVal 

Wysłany: 2014-03-11, 11:15   

Glowne wady czas pracy dronow ograniczony pojemnoscia akumulatorow do kilkunastu minut. Podoazanie za kierownikiem pewnie daloby sie zrobic.

Obrotnik daje fajny efekt ale troche psuje wizerunek, heh.

Kodak Zx5 moze i robi niezle filmy i dlugo trzyma ale co z tego skoro nie mozna go przypiac do niczego. Ewentualnie wsadzic w kieszen z dziurka.

Po co stereo w kamerkach mobilnych? Jedynie co nagrywaja to szum predkosci.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

PiT 

Wysłany: 2014-03-12, 13:16   

Drona oktokoptera eksploatuje mój kolega, jak go spotkam to zapytam ile to może wisieć w powietrzu? Wiem, że kręcili za jego pomocą wstawki lotnicze do filmu "Zamki Polski" czy coś w ten deseń i oktokopter dawał radę.

Wszystkie trzy kamery które mam do testów są monofoniczne. Dla mnie to poważna wada. Sony są stereo ale nie dysponuję takową.

Tak Zx5 jest duży więc trudny do montażu, ma gwint do statywu ale to niewiele zmienia. Zostaje kieszeń z dziurką hehehe albo filmowanie z ręki, jak można, zależy kto do czego kamerę potrzebuje? Do montowania mogę polecić tego HPka, bogate wyposażenie, ładne nagrania i atrakcyjna cena.

gutek 

Wysłany: 2014-03-12, 14:08   

PiT napisał/a:
Drona oktokoptera eksploatuje mój kolega, jak go spotkam to zapytam ile to może wisieć w powietrzu? Wiem, że kręcili za jego pomocą wstawki lotnicze do filmu "Zamki Polski" czy coś w ten deseń i oktokopter dawał radę.

Wszystkie trzy kamery które mam do testów są monofoniczne. Dla mnie to poważna wada. Sony są stereo ale nie dysponuję takową.

Tak Zx5 jest duży więc trudny do montażu, ma gwint do statywu ale to niewiele zmienia. Zostaje kieszeń z dziurką hehehe albo filmowanie z ręki, jak można, zależy kto do czego kamerę potrzebuje? Do montowania mogę polecić tego HPka, bogate wyposażenie, ładne nagrania i atrakcyjna cena.

kodaka można włożyć w pokrowiec na komórkę ( taki ala skarpeta) i za pomocą pasków - szelek zawiesić sobie na piersi. Rozwiązanie do offu.

PiT 

Wysłany: 2014-03-13, 18:11   

Tak to dobry pomysł. W HPku to nawet jest taki pasek.

Tak mnie "natchło", czasem w domach walają się jakieś stare telefony, jakby tak użyć ich zamiast kamery? Ciekawe w jakiej jakości nagrywają? Jeśli w wystarczającej to jest kilka zalet tego rozwiązania.
- Nie trzeba kupować kamery.
- Jak sprzęt polegnie to niewielka strata.
- jest podgląd na żywo.
- Są opcje oszczędzania baterii.
- A i same baterie są zazwyczaj potężne.
Wady też są ofc.
- Brak montaży.
- Zazwyczaj tel nie jest wodoszczelny...
Poszukam jakiś złomów i popatrzę co one mogą?

PiT 

Wysłany: 2014-03-13, 18:29   

No i jest pierwszy kandydat! :-)
SonyEricsson W995
Koło obiektywu ma napisane "8.1 megapixel" cokolwiek to oznacza? :roll:
Pierwszy próg, SE nie daje się włączyć bez karty SIM, muszę poszukać jakiejś nieaktywnej.
Z tego co pamiętam to ten miał jakieś problemy z nadajnikiem/odbiornikiem GSM, także mnie to nie interesuje.
A sprzęt wygląda tak:

maciejza 

Wysłany: 2014-03-13, 22:54   

zmieniłem super hiper srajfona samsunga z androidem na nokie n8 .. jak na starego gniota dziala calkiem przasnie jesli chodzi o foto i video
.. wada .. -> symbian i brak activesync z googlem (wylaczone 1 marca)
ale ja aplikacji nowych nie potrzebuje ..
jedyne co mnie interesi to soundhound i guzik czerwony i zielony :)
zaleta -> jest mimo wszystko stabilny i bakteria w porównaniu do samsunga dziala o 300% dluzej.

testy video i foto do wygooglowania.

koszt uzywki 200-300

PiT 

Wysłany: 2014-03-14, 14:52   

Nokia N8 to ongiś awangarda a i teraz jest przyzwoitym telefonem, tylko dużym jak na kamerkę.
Mam we firmie dwie, obie umarłe niestety....
Z Góglem synchronizować się nie muszę, wręcz nie lubię.
Ma HDMI.
Nokia dysponuje całkiem przyzwoitą nawigacją.
IMO wada -> zintegrowana bateria.

W995 na używanej baterii, od niepamiętnych lat nieładowanej, która po włączeniu pokazywała 1/2 stanu, przy max rozdziałce (8Mpix) i najwyższej jakości nagrał jedną godzinę i 31min. To chyba przyzwoicie? Znalazłem właśnie ładowarkę i ładuje bat. zobaczymy ile nagra przy full bat.

Wojtasot 

Wysłany: 2014-03-14, 16:11   

http://sport.tvn24.pl/f1,...tek,399170.html

maciejza 

Wysłany: 2014-03-14, 19:40   

PItus, baterianie jest zintegrowan jak w np. w HTC gdzie jest jednoczesnie obudowa. W nokianie trza odkrecic dwa srubunki by sie do niej dostac .. i wsadzasz normalną nokiowa BL4cośtam..

jak masz dwie umarnięte to mam chętnego na te trupy gdyby cóś.

PiT 

Wysłany: 2014-03-14, 20:22   

Tak wiem, chodzi mi o to, że nie możesz jej wyjąć na szybko, bez użycia narzędzi.
Ja preferuję baterie wyciągalne. ;-)
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

PiT 

Wysłany: 2014-03-14, 23:17   

W995 nie nadaje się jako kamerka, własnie zauważyłem, że co prawda aparat ma mocno rozbudowany lecz filmowanie jest potraktowane po macoszemu.
Zmiany nastaw rozdziałki dotyczą tylko trybu foto, filmuje zawsze w 320x240 więc szit, nie będzie z nami współpracował. A szkoda bo pięknie wykonany jest.

Odpowiedz do tematu