MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
akumulator z włókniną
Autor Wiadomość
PawelACE 

Wysłany: 2020-01-29, 09:31   

myślę, iż to musi być dokładnie dedykowana ładowarka do tego konkretnego skutera koniecznie markowa, nawet Lidlowska, że o Biedronkowej nie wspomnę nie da rady....

a prawda jest taka, że najlepiej przetrwa Ci aku jak sprzęta odpalisz i pojeździsz po okolicy, jest ciepło, zimy brak:-)

Wojtala 

Wysłany: 2020-02-03, 12:15   

Hello,

Mam pytanie dot. znawców lidlowej ładowarki. Pierwszy raz zostawiłem ją z podłączonym aku na 2 miesiące w garażu. Wygląda na to, ze po naładowaniu się wyłączyła. Włączyłem ją ponownie i po 5 minutach ładowania pokazała, ze akumulator jest naładowany.
Pytanie jest takie, czy ona naładowała i się wyłączyła, czy jest taka mądra, że w trakcie tego miesiąca się samoczynnie się włączała i doładowywała.
myśliwiec rebeliantów ;-)

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

koVal 

Wysłany: 2020-02-03, 14:08   

Lidlowa ładowarka po zaniki zasilania już nie podejmie pracy. Trzeba ponownie przeklinać jej ustawienie. Widziałem parę jej testów - wypada słabo, nie doładowuje akumulatorów.
Miałem podobnie jak Ty. Pokazywała, że aku naładowany a po podłączeniu Ctek ładował go jeszcze kilka godzin.
Zerknij na obrazek który wkleiłem kilka postów wcześniej i sprawdź napięcie na klemach.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Wojtala 

Wysłany: 2020-02-03, 14:59   

No sprawdziłem. Pokazuje 12,5 V. Więc raczej gitarra. W sobotę odpalił bez problemu.
myśliwiec rebeliantów ;-)

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-04, 09:28   

kompedium wiedzy w tym temacie jest w najnowszym Swiecie Motocykli jakby komus do szczęścia było potrzebne:-)

koVal 

Wysłany: 2020-02-04, 16:22   

A kto to jeszcze kupuje? Ponad dekadę temu to było fajne pismo a teraz połowa to marketingowy bełkot i reklamy.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-05, 09:20   

nie kupuje lecz dostaję na urodziny i imieniny prenumeratę ŚM* i Motocykla, mam wszystkie numery od początku czasopism:-)

*nie mylić z Sado Maso:-)

Odpowiedz do tematu