MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MF touring team - inspiracje
Autor Wiadomość
Ruda 

Wysłany: 2020-02-10, 13:20   

maciejza napisał/a:
Ruda napisał/a:

wiec jestem spokojna o 2021 hihi

świadoma jesteś wilgotności i temperatur?

przezylam z Wami mordercze upaly, wiec zawieje i zamiecie tez jakos zniese :-)
a na powaznie, bede odpowiednio przygotowana :-)
ajwazniejsze to podgrzewane manetki - a to akurat jeszcze dziala :-D
choc nie ukrywam ze do przyszlego sezonu, to moze i ja jakies 'wygodniejsze' moto kupie ….

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-11, 08:56   

maciejza napisał/a:

świadoma jesteś wilgotności?

do Koleżanki tak na forum publicznym??????

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-11, 08:58   

[quote="Ruda"]
maciejza napisał/a:

ajwazniejsze to podgrzewane manetki - a to akurat jeszcze dziala :-D….

prostszym i skuteczniejszym patentem sa handbary czyli oslony dloni, i wbrew pozorom pasuja do kazdego moto kwestia dobrania jeśli dla kogos najwazniejsza jest estetyka

maciejza 

Wysłany: 2020-02-11, 11:10   

Pawełek dostaje oscara za umiejętność cytowania czyichś wypowiedzi ;)

Ruda 

Wysłany: 2020-02-11, 14:07   

maciejza napisał/a:
(…) planuje pozbyć się Kleofasa, spić Colina i zajebać mu Hondę i takie tam. .

a tak sobie pomyslalam, ze idac za ciosem, spij takze Flowenola to zaJEBiemy kolejna Honde :-)
Motorek w trase idealny a jak by co sie stalo, to mam wrazenie, ze znasz go jak wlasnego ;-)
hihi

transalp dla Rudej

JEB JEB JEB !!! :-D

maciejza 

Wysłany: 2020-02-11, 14:52   

Ruda napisał/a:

a tak sobie pomyslalam, ze idac za ciosem, spij takze Flowenola to zaJEBiemy kolejna Honde :-)

ładny, kultowa maszyna, skądś znam :)

Ale technika poszła do przodu i są sprzęty chyba przyjaźniejsze do dalekich podróży. Z całym sentymentem do trampka, moim zdaniem to taki sprzęt jako "drugi" w garażu żeby cieszyć oko i czasem ruszyć na przejażdżkę.

Ruda 

Wysłany: 2020-02-11, 18:13   

nie sadze by mnie juz w przyszlym roku stac bylo na jakis super model :-O
ale jednak taki transalpik to jest super cena do super stanu technicznego .. :-D

zreszta, tym Trampkiem juz jezdzilam I bez porownania do Malyny - jesli chodzi o konfort jazdy: szybkosc I dziarskosc, pozycje I tolerancje dziur w asfalcie ;-)
no I ma handbary jak to Ace kazal zamontowac :-D

koValu, mnie z dalekich podrozy zostala w takim razie Grecja na tapecie (Ateny I Olimp obowiazkowo :-) )

no I dol POlski <3
Z Piniem 2 lata temu gore zrobilismy I po MF przyjaciolach sie pogoscilismy - to byly moje kolejne CUDOWNE wakacje, jak na bezrobotnego przystalo :-D
Jesli ktos by mial ochote w tym roku jakis tydzien poswiecic na motkowy wypad I nie mial pomyslu, to ja chetnie takie Gorki Polskie zorganizuje <3

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-12, 10:00   

maciejza napisał/a:
Pawełek dostaje oscara za umiejętność cytowania czyichś wypowiedzi ;)

walić Oskarka ja wolałbym jakąś Moniczkę czy inna Anulkę:-)

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-12, 10:15   

maciejza napisał/a:

Ale technika poszła do przodu i są sprzęty chyba przyjaźniejsze do dalekich podróży. Z całym sentymentem do trampka, moim zdaniem to taki sprzęt jako "drugi" w garażu żeby cieszyć oko i czasem ruszyć na przejażdżkę.

jak rzadko mi sie zdarza to tym razem sie z Toba nie zgodzę:-)

miałem przyjemność zrobić kilka tysięcy km na starym trampku YoYomy (pamięta go ktoś jeszcze) raczej w trudnych warunkach (dookoła Baltyku, na zimowy Elefantentreffen, Bajkał gdzie sie na niektórych odcinkach przesiadaliśmy) i musze stwierdzic ze dla jednego kierowcy ktory jest w stanie sięgnąć nogami do gleby to sprzęt bajka:

zawieszenie daje radę i w nudnych przelotach i na dziurach (tam gdzie Tiger czy Varadero mówiły dość trampek jechał dalej)
łatwiej taki motocykl w 2-3 osoby przenieść przez rów czy włożyć na statek przez barierkę, albo podnieść po glebie
mnóstwo akcesoriów
moc wystarczająca naprawdę do większości sytuacji drogowych
koszt utrzymania niewielki (wąskie opony, niezbyt mocny łańcuch, klocki tez z nie najwyższej półki)
sprawdzona technika do tego Honda więc wiadomo ze nas nie zawiedzie
mało pali, oleju wchodzi niedużo

po tych 30 latach w siodle mogę powiedzieć ze dla jednej osoby, która rzeczywiście chce popodróżować dużo i czasem daleko motocykle typu duży GS, Varadero, duży VStrom, Multistrady strady i inne ponad litrowe srady to przerost formy nad treścią...

mimo moich nietypowych gabarytów gdyby mi sie znowu zamarzyl wyjazd gdzies dalekooooo w pizdu..... szukalbym motocykla w tym stylu co trampek w pojemności 500 do góra 700 i wadze do 220 kg

po co przeplacac i sie męczyć???

np. jazda na PanEuro to porażka, owszem moc i oslona przed wiatrem jest fajna, ale ciagla wzmozona czujność, zastanawinie sie jak i gdzie zaparkowac bo samemu pod górke sie jej nie cofnie, patrzenie na czym stawia sie nózke bo potafi polamac niby stabilne podloże i sie wyglebić, opony po 800 PLN za sztuke itd... no ale coż mam senstyment więc nie sprzedam i jeździc nia bedę, w sumie głownie dlatego...

maciejza 

Wysłany: 2020-02-12, 11:05   

PawelACE napisał/a:

jak rzadko mi sie zdarza to tym razem sie z Toba nie zgodzę:-)

Rozumiem Twoje argumenty i jestem oczywiście również za nimi. Nie mniej jednak ten sprzęt to już weteran i dał bym mu już spokój i go nie męczył :).
W dolomitach miałem okazję podpieprzyć trampka Flowenolowi i się kawałek przejechać. Moje odczucia wtedy (porównując do Vstroma, którym w tym czasie brykałem): niewygodna kanapa, nie hamuje, jest gumowaty, tępo skręca. Czuć po prostu, że technika jednak poszła do przodu.
Nie mniej jednak darzę go piekielnym sentymentem.

PawelACE napisał/a:

po tych 30 latach w siodle mogę powiedzieć ze dla jednej osoby, która rzeczywiście chce popodróżować dużo i czasem daleko motocykle typu duży GS, Varadero, duży VStrom, Multistrady strady i inne ponad litrowe srady to przerost formy nad treścią...

epidemii SUVów nie zatrzymasz :)
Jeśli po cywilizowanej Europie to myślę, że po prostu na takich sprzętach jest wygodniej i jak warunki pozawalają to szybciej. Jak w daleką niewiadomą trasę po dziczy to masz rację - przerost formy.

Inna rzecz, że nowy sprzęt nie jest gwarancją bezawaryjności i "lepszości". Mnogość wymaganych przez przepisy systemów bezpieczeństwa czy ekologii komplikują konstrukcje, a co za tym idzie, IMHO obniżają gwarancję bezawaryjności i podnoszą wagę :)

a może .. : https://motogen.pl/eicma-ktm-390-adventure-2020-lekki-motocykl-przygodowy-osiagi-zdjecia/

maciejza 

Wysłany: 2020-02-12, 14:44   

Ruda napisał/a:

najpierw Szkocja

szkoci mają jakąś propozycję tripów:
https://www.visitscotland...-east-250-route

a zobacz co mieszka na Isle of May:

Ruda 

Wysłany: 2020-02-12, 15:15   

maciejza napisał/a:
Ruda napisał/a:

najpierw Szkocja

szkoci mają jakąś propozycję tripów:
https://www.visitscotland...-east-250-route

OOO !! I na gotowe :-)
rozumiem, ze czerwona trasa to ze wzgledu na te spektakularne destylarnie whisky ;-) hihihihi
SUPER przygotowane I ZAMKI ZAMKI ZAMKKI :-)
no I koniecznie niebieska traska do Loch Ness tez prez National Park I ZAMKI
bo musze pozdrowienia Potworowi z Loch Ness zawiesc od naszej Paskudy Zegrzynskiej ;-)

a te ptachule z Isle of May to jakies 'lotne' Pingwiny ? czy co to ?

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-12, 15:33   

Maskonury to i w Norwegii oglądać z pokładu można:-) ale takiego z obrożą to może i nie:-)

PawelACE 

Wysłany: 2020-02-12, 15:40   

maciejza napisał/a:

epidemii SUVów nie zatrzymasz :)
Jeśli po cywilizowanej Europie to myślę, że po prostu na takich sprzętach jest wygodniej i jak warunki pozawalają to szybciej. Jak w daleką niewiadomą trasę po dziczy to masz rację - przerost formy.

Inna rzecz, że nowy sprzęt nie jest gwarancją bezawaryjności i "lepszości". Mnogość wymaganych przez przepisy systemów bezpieczeństwa czy ekologii komplikują konstrukcje, a co za tym idzie, IMHO obniżają gwarancję bezawaryjności i podnoszą wagę :)

a może .. : https://motogen.pl/eicma-ktm-390-adventure-2020-lekki-motocykl-przygodowy-osiagi-zdjecia/

i nie zamierzam, ale Suv motocyklowy nie musi miec 1250 pojemności, 125 lub więcej koni, i kosztowac od 70 000 w góre, ani na takim sprzecie sie nie nauczysz jeździć porzadnie bo strach o moc i o kasę, a do tego popsuje się na pewno...
wystarczy lekka i wygodna 500tka lub inna 700 i heya....
i ten KTM jest ciekawy i na targach ogladałem Benelli 500 (mimo pojemności jest gabarytów naprawde sporego motocykla i ma wszystko co potrzeba bez zbytniej nadwagi)...
to tak jak amatorowi na torze wystarczy YZF 300 i nie jest potrzebne M1 z argumentacją jak powyzej...

darektriumph 

Wysłany: 2020-02-12, 15:47   

stanowczo odradzam, moich 2 znajomych, posiadało w sumie trzy motocykle, nowe salonowe.
Serwis jeba.y za terminy i brak części zamiennych, 3 różne modele w tym przez Ciebie polecany, który okazał się taka samą porażką. Wiecznie coś niedomaga ...
Obserwuje uważnie temat, bo odradzałem zakup kolejnego modelu, ale wiecie jak jest, drugi będzie lepszy bo ...
Na tyle co jeździ to więcej czasu spędza w serwisie

Odpowiedz do tematu