MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczyszczacz powietrza
Autor Wiadomość
Atomek 

Wysłany: 2013-12-28, 21:24   Oczyszczacz powietrza

Jest taki oczyszczacz powietrza Sharp 930-EUW .
Mam go, używam od prawie dwóch lat, ale chciałbym, żeby to nie miało znaczenia w tej dyskusji (jeśli będzie takowa).
Mój problem polega na tym, że nie umiem sobie wyobrazić, jak to urządzenie może skutecznie oczyszczać na jednym filtrze powietrze z kurzu (cząstek widzialnych) przez dwa lata, jak deklaruje producent, a nawet przez rok lub pół roku.
W w/w pdf możecie zobaczyć prostą zasadę działania. Ten duży prostokątny filtr (rozmiar około 50 x 35 cm) ma zatrzymać (i chyba przechować, skoro nie przewidziano czyszczenia) kurz, który zassie przez powiedzmy rok.
Mój fitr po roku był po prostu ciemnoszary. I gdzie jest ten kurz? Bo na parapecie mam go sporo już po tygodniu od sprzątania.
Jedyną funkcją, którą rozumiem w tym sharpie jest nawilżanie, które działa super.
Więc czego nie rozumiem w działaniu filtra powietrza?
Na różnych forach (elektroda sroda..) generalnie nie znalazłem negatywnej opinii.
Chyba nie pisza ich wyłącznie dystrybutorzy..

Atomek 

Wysłany: 2013-12-29, 09:51   

Tak ja też myslę. Filtr węglowy pewnie pozbawia powietrze nieprzyjemnych zapachów, ale kurz jest nie do wyeliminowania w ten sposób. Trochę to jednak ściema producenta. Pewnie będe go używał do nawilżania.

gutek 

Wysłany: 2013-12-29, 13:54   

Działanie filtra to przede wszystkim jonizowanie powietrza i jest to super sprawa. Kurz na parapecie będziesz miał zawsze. W naszych obiektach telekomunikacyjnych stoją klimy o dużo większej wydajności niż ten oczyszczacz i kurz na urządzeniach jest zawsze -mimo że nie są tak intensywnie użytkowane jak pomieszczenia mieszkalne. Dodam, że nie mam na myśli dużych obiektów centralowych , a te mniejsze o pow. ok 20metrów kw. Nie znalazłem info że zastosowano tam filtr węglowy, Ale przeglądałem pobieżnie.

dziki 

Wysłany: 2013-12-29, 19:21   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Atomek 

Wysłany: 2013-12-29, 20:27   

Zjonizowane powietrze jest wolne od fruwających dobinek kurzu?

W międzyczasie troszkę poczytałem o kurzu. Jest potrzebny dla prawidłowego działania organizmu. Problem mają jedynie alergicy, jak ja.

Reasumując warto to ustrojstwo postawić i włączyć, żeby jonizowało i nawilżało. Wymianę filtra powietrza olewam (219 pln).

gutek 

Wysłany: 2013-12-29, 20:50   

dziki napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Piszą że niezbędnyprzy chorobach tarczycy i miażdżycy, brakuje w opisie że wspomaga potencję. Dla mnie ściema.

Basia 

Wysłany: 2013-12-29, 21:08   

Jaki masz poziom wilgotności? - tak z ciekawości ;-) Ja mam problem aby utrzymać 40%

Atomek 

Wysłany: 2013-12-29, 21:34   

Nie mierzyłem wilgotności. Uznałem, że w zimie jest za niska i stąd nawilżacz. Ręcznik na kaloryferze jest ok, tylko trzeba pamiętać o jego nawilżaniu :).

Atomek 

Wysłany: 2013-12-29, 22:02   

Dolewam wodę raz dziennie. Ręcznik wyschnie za max pół godziny. Jest różnica? :-)

edit
dwa razy dziennie :-)

Atomek 

Wysłany: 2013-12-30, 09:23   

Nie no jasne, że do nawilżania nie trzeba koniecznie kupować sharpa. U mnie nie ma gdzie połozyć ręnika, bo grzejniki elektryczne sie do tego nie nadają.
Kupując sharpa głównie miałem nadzieje, że oczyszczę powietrze z kurzu.

gutek 

Wysłany: 2013-12-30, 16:59   

Agnieszka chciała kupić coś takiego do przedszkola, żeby w okresie zwiększonej zachorowalności oczyszczać powietrze w salach. Chodziło jej bardziej o drobnoustroje, nie o kurz.

Atomek 

Wysłany: 2013-12-30, 18:16   

Czy te drobnoustroje są eliminowane przez filtr?

gutek 

Wysłany: 2013-12-30, 20:11   

w instrukcji napisali że przez jonizację.

Basia 

Wysłany: 2013-12-30, 21:20   

Ciekawe ...
Ja tez stosowałam nawilżacz z jonizacją, ale mi zależało na nawilżeniu powietrza ... udało mi się z 30% zwiększyć na 35%. Moim zdaniem dużo lepsze efekty dało otwieranie/ uchylanie okien, chociaż to jest chyba dobra metoda jak jest poniżej zera, a nie plus 8 ...

Atomek 

Wysłany: 2013-12-30, 21:31   

U nas otwieranie okien teraz to śmierć. W nocy wolmy się dusić we własnym dwutlenku węgla, niz uchylić okno. Masakra. Trzeba stamtąd wiać na zimę. Tylko nie ma dokąd :-/

Odpowiedz do tematu