MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
F650GS TWIN 2008 i takie tam inne żużle :-)
Autor Wiadomość
Wojtala 

Wysłany: 2014-03-16, 12:10   

Motocykl ma standardową wysokość od ziemi do siodła 82 cm. Mój wyszedł z fabryki z obniżoną o 2 cm kanapa, więc myślę, że teraz mam 80 cm.
Twój jest wyższy :-)

edit:
Jade na testy. Zimno jak cholera, ale napaleństwo wzywa! :mrgreen: Sprawdzę, czy klif orłowski jest tam, gdzie był.
myśliwiec rebeliantów ;-)

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

gutek 

Wysłany: 2014-03-16, 21:43   

Cytat:

Wymianie podlegają 3 elementy. Linka gazu, szajba na przepustnicy i ogranicznik.

niepotrzebnie panikowałeś, wszak szajbę już masz ;-)
Cieszę się Wojtek, wszak od dawna powtarzam że wszyscy skończymy w piachu :-D
Fajny sprzęt i krok w dobrą stronę.

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-16, 22:04   

Rozumiem, że przestało padać.... ale żeby słońce wyszło, to już nadmiar łaski :mrgreen:
Pierwsze 100 km zaliczone. Fajnie się tym jeździ. Motocykl ma jednak dosyć poważną wadę - kusi do "fisiowania" :mrgreen:
Generalnie w stosunku do Helgi mocno odciążony przód, a o to mi chodziło. Hamulce Helga miała bezsprzecznie lepsze, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Jedna tarcza też daje radę. Niezły stosunek wagi do mocy.
Klif jest tam, gdzie był, PiT mieszka tam, gdzie mieszkał, przestawili Dar Pomorza, pomalowali Błyskawicę w barwy wojenne.
Muszę coś wymyślić z ustawieniem handbarów Turatecha. Dziś zauważyłem, że przy maksymalnym skręcie ocierają o owiewkę.

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

gutek 

Wysłany: 2014-03-17, 08:57   

pitu pitu. Pod klif podjechałeś ? ;-)
Proszę się dopisywać do listy testujących nowy motocykl Wojtali u ace.
1.
;-)

Atomek 

Wysłany: 2014-03-17, 09:14   

gutek napisał/a:
Proszę się dopisywać do listy testujących nowy motocykl Wojtali u ace.
1.

2.

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-17, 12:28   

Halo! Mówi się! Słabo słyszę, nic nie słyszę! Nie chcę słuchać! :mrgreen:

edit:
Chyba jednak nie bedę mógł przyjechać do ACE :dupa:

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-17, 13:04   

Moze kogoś zainteresauje.
Do motocykla dostałem dwa kluczyki. Jeden oryginalny i jeden jakiś dorabiany przydługi i nie do końca pasujący.
Zadzwoniłem do BMW. Zamówienie kluczyka do tego modelu po numerze VIN kosztuje 169 zł. Trzeba jednak udowodnić własność pojazdu. Nie jest tak źle, myślałem ,że będzie drożej. Samochodowi bmiarze podają 500 zł, ale pewnie klucz jest bardziej skomplikowany o dodatkową elektronikę. W F650GS jest tylko wbudowany imobilaizer.

Bociek 

Wysłany: 2014-03-18, 13:45   

gratulacje, No i nie wspomniales o stoliku !

Flowenol 

Wysłany: 2014-03-18, 16:37   

Gratulacje! Bardzo sympatyczne rozpoczęcie sezonu... no i jaki rocznik, młodziak!
Po zlocie będziesz ślinę ścierał.

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-19, 20:55   

Dzisiaj pierwszy raz pojechałem nim do roboty. Daje "chłopak" radę! Jazda pomiędzy samochodami zaczyna sprawiać mi znowu przyjemność :mrgreen: . Silnik na wolnych obrotach gada jak elektryczny. Tłumik zaczyna ładnie gdakać dopiero przy wyższych obrotach.
Z ustawieniem Handbaraów Turatech i ocieraniem o owiewkę poradziłem sobie. Wystarczyło poluzować wszystkie śruby i przesunąć delikatnie w górę.
Muszę jeszcze coś wymyślić ze stelażem pod kufer centralny. Z kuframi bocznymi pewnie wyjadę raz do roku. Płyta Turatecha jest do mocowania rolki, a po Heldze pozostał mi central. Problem w tym, że wszystkie firmy sprzedają stelaż razem z płytą mocującą pod kufer. A ja ją mam i nie za bardzo chce płacić jeszcze raz za to samo. Prawdopodobnie pozostawię tulejki od płyty Turatecha, przykręcę do nich dwa płaskowniki z nawierconymi otworami pod płytę. Taki patent miałem w Hondzie Deauville i się sprawdzał.

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-21, 21:57   

Pierwsza wiosenna burza! Dziś miałem plan wyczyścić łańcuch. Szkoda mi się jednak zrobiło pięknej pogody. 20 km w ulewie załatwiło sprawę. Jakiś taki czysty się zrobił. :mrgreen:
Odezwał się dzisiaj poprzedni właściciel. Podobno omyłkowo dał mi kluczyk od Golfa. Zaproponowałem, że w ramach rozliczeń odda mi resztę od tego klucza. 8-)

gutek 

Wysłany: 2014-03-22, 19:07   

To ten dłuższy kluczyk który nie do końca pasował? :-D

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-23, 11:47   

Jadę na kaszubskie testy. W drodze powrotnej dojdzie do uroczystej zamiany kluczyków :mrgreen:

Wojtala 

Wysłany: 2014-03-24, 12:02   

Testy wypadły pomyślnie, a kawa u Stolema w Ostrzycach wyborna.
Pierwszy cykl tankowania od korka do korka dał wynik 4,7 l/100 km. Biorąc pod uwagę testy wydolnościowe silnika, jazdę w cyklu miejskim uważam to za dobry wynik. Drobną niedogodnością jest relatywnie mały zbiornik paliwa (16l w tym 4l rezerwy. Dioda rezerwy zapala się jednak dużo przed osiągnięciem faktycznej rezerwy. Może to oznaczać konieczność tankowania już po przejechaniu 220-250 km. Muszę to jednak jeszcze zweryfikować.
Co do reszty brak uwag.

Wojtala 

Wysłany: 2014-04-03, 21:29   

Gdyby nie Świstak nazwałbym GS-a świstak :mrgreen: Silnik tak charakterystycznie gwiżdże.
Zdemontowałem płytę Turatecha do mocowania rolki i zamontowałem klasyczny kufer Givi. Miałem już dosyć jeżdżenia z plecakiem i nie mam na myśli Krysi :JEB:

Problemem do pokonania był adapter pomiędzy motocyklem, a podstawą kufra. Do GS-a nie można dokupić samej blachy. Sprzedają to tylko w komplecie. Dorobiłem więc adapter z 8 mm alu. Wyszło prawdziwe dzieło sztuki. Aż szkoda, że plastikowa podstawa kufra zakrywa adapter.

Po zainstalowaniu kufra przyszły go oglądać prawdziwe tłumy - dacie wiarę?

Następny pomiar zużycia paliwa nie wyszedł już tak miętowo, jak poprzednio - 5,7l/100km. Myślę, że muszę już zaprzestać testy :-) Zdążyłem już nawinąć 600 km. Ciągle przyzwyczajam się do rzędowej charakterystyki silnika. Na wolnych obrotach nie jedzie. Albo półsprzęgło, albo ogień :-) Pewnie piszę oczywiste oczywistości........

Odpowiedz do tematu