MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Do krainy Citroenów ... i Louis'a de Funes
Autor Wiadomość
Wojtala 

Wysłany: 2018-08-29, 15:57   

Trzymajcie się!
myśliwiec rebeliantów ;-)
"niebezpiecznie zbacza w kierunku nafty i pojazdów parowych...:-)"

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

maciejza 

Wysłany: 2018-08-29, 18:10   

w sklepie z lozyskami uszczelniacz od reki za 20e.
lozysko moze na poniedzialek...
w serwisie bmw drozsze o 25e ale na piatek.

zamowione

maciejza 

Wysłany: 2018-08-29, 22:19   

Laweta byla tylko po cenie bramek na autostradzie - karma wraca i znajomi znajomych zadzialali.
przed wyjazdem chcialem kupic assistance ale ze wzgledu na wiek moto mialem dostepne tylko jedno za 180pln z pakietem do 100km.
Warta podroznik teraz jest tylko dla ubezpieczonych OC w Warcie. Ja przyzydzilem i w tym roku zmienilem warte na uniqe ...
ale ... awaryjnie w rezerwie, okazalo sie ze moj brat cioteczny z wloclawka ma kilka kompletnych przekladni wiec jak cos to wysle gdyby sie okazalo ze zniszczenia nie skoncza sie na zamowionych elementach.
w pracy tylko musze wolne wyzebrac.
Mam na nasluchu kolesia od serwisu BMW z Bydgoszczy - "Docenta", ktory zdalnie podpowiada co i jak zrobic czy kupic.
Mam tu po znajomosci serwis samochodow gdzie moge krecic srubkami, nocleg tez za free u znajomka. Jutro bede to rozbierac i ogladac w oczekiwaniu na lozysko.
Ale fajnie napierdala kolo na boki, wyzarlo gore tarczy hamulcowej o zacisk.
Howgh!

Info dla Kuncfota... nie uwierzysz ale wczoraj po raz pierwszy wieczorem bylo mi chlodno ... powaga.. wina pesela? ;)

pozdrowki i dzieki za slowa otuchy.

maciejza 

Wysłany: 2018-08-29, 23:29   

4 lata francuskiego dalo mi pewne podstawy, angielskiego nigdy sie nie uczylem, niemiecki 4 lata i cos pamietam .. ale to mi pomoglo :

https://youtu.be/Yx4ABAKyo-A

a na powaznie ... zajebista jest aplikacja google translator na androida.
klikasz "rozmowa" i tlumaczy miedzy dwoma jezykami na zywo. rewelka.

Kuncfot 

Wysłany: 2018-08-29, 23:30   

Teraz to Ci tam pewnie gorąco z innych powodów. Niech Ci tam wszystko szybko ci magicy naprawią i wracajcie bezpiecznie

koVal 

Wysłany: 2018-08-30, 09:20   

Z tym że tam nie ma magików i wszystko musi być naprawione maciejzowymi ręcyma.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Kuncfot 

Wysłany: 2018-08-30, 10:49   

To znacznie zwiększa szanse na sukces.

maciejza 

Wysłany: 2018-08-30, 13:50   

stare lozysko wyjete a wlasciwie cos co po nim zostalo. na fotce jeszcze elementy zespolone ze soba.

Niczym zolnierz wracajacy z wojny, zostawilem sobie na pamiatke kilka kulek.

Teraz tylko czekac do jutra na nowe.

PawelACE 

Wysłany: 2018-08-30, 15:37   

zawsze możesz je nawlec na biały sznureczek i używać do...
albo dać kovalowi będzie wiedział gdzie wsadzić:-)

trzymam kciuki

raz wracałem an lawecie z assistance z Holandii i raz się holowałem z Marcinkiem z Gruzji, ale ponad 2000 km na holu to nie jest miłe przeżycie....
aaa i jak mi się w Amstredamie po kilku dniach jazdy w deszczu odkleiła manetka gazu, ale przykleili w warsztacie motocyklowym w 10 minut i nie wzięli ani ojro życząc powodzenia...

koVal 

Wysłany: 2018-08-30, 19:21   

Chciałbym zobaczyć jak ACE robi te dziurki w stalowych kulkach.

Na forumach jest opisanych trochę przypadków rozsypujących się bez ostrzeżenia łożysk tylnego koła. Ktoś z dobrym słuchem i czuciem w ręku może wyczuć objawy obracając kołem. Jeśli koło obraca się nie gładko lecz z wyczuwalnym skokowym oporem, tzn. że łożysko jest w stanie przedagonalnym. Na dłuższe wyjazdy poza cywilizację chłopcy biorą na zapas uszczelniacz i taki talerz jak na maciejzowym foto powyżej, z nabitym już nowym łożyskiem.
Żeby nie było za łatwo to jeszcze konieczna jest weryfikacja luzu międzyzębnego bo jego niedopasowanie może zrujnować całą przekładnię.

Temat jest dosyć zaawansowany technicznie więc trzymam kciuki aby umiejętności manualne maciejza z telefoniczny przekazem wiedzy Docenta wystarczyły do złożenia tego do kupy.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

maciejza 

Wysłany: 2018-08-30, 21:19   

jak cos to wezme wiecej kulek bo wszystkie smieci sa w jednym worku. Musze i tak tam zanurkowac bo sie okazalo ze dystanse do lozyska wywalilem myslac ze to elementy simeringu :D
Z innej beczki, musze bmw docenic bo wszystkie prace wykonalismy zestawem fabrycznym narzedzi, no poza fleksą bo kto by sie spuszczal ze zdejmowaniem starego lozyska.
polowa przekladni z walkiem atakujacym zostala na motocyklu, nie bylo potrzeby sciagania. Odleglosci, ktore trzeba zachowac miedzy flansza zebata a walkiem atakujacym, o ktorych mysli koVal, beda zachowane bez problemu ... bo zmieniamy tylko jedno lozysko o stalych wymiarach.
Jutro wszystko bedzie jasne o ile francuzi sciagna jak mowili to lozysko.
Generalnie wszyscy sie dziwia ze w ciagu 2 dni da sie to zalatwic bo standardem jest to, ze jak mowia cos a potem okazuje sie, ze nie wywiazali sie to odpowiadaja ze "ale ja tylko mowilem".
w sklepie z lozyskami koles sie zaklinal, ze 4 dni jak na Niceę to jest super szybko bo normalnie to 7-10 dni.
Wkurwiajace jest to, ze oni maja wyjebane na wszystko, czas? co to jest.. rzetelnosc? nie wiemy co to ... no takie kurwa tępe bambusy.
Nic tylko otworzyc tu jakakolwiek dzialalnosc i nasza dokladnoscia, dbaloscia o szczegoly i terminowoscia rozjebia ich system. Takie mam odczucia ...

gutek 

Wysłany: 2018-08-31, 09:17   

mam nadzieję że nie siedzisz gapiąc się na zegarek i kalendarz w oczekiwaniu na to łożysko, tylko korzystasz z okoliczności przyrody i owoców morza.

PawelACE 

Wysłany: 2018-08-31, 09:20   

to nawet nie chodzi o cała Francje bo na pólnocy jest inaczej, po prostu na poludniu jest zawsze sjesta maniana a w przypadku zabojadów

slowo klucz to senerię (nic się nie stało) lub patproblem (nie ma problemu):-)

we wloszech i hiszpanii to samo....

no niestety...

ogólnie to kazdy kraj ktory nie jest juz na dorobku ma wyluzowanych w pracy pracowników, w Anglii w supermarkecie pani na kasie może z klientem gadac 10 minut o pierdołach, za nim kolejka po horyzont i nikt sie nie wkurwia i nikogo nie wyzywa....

u nas tylko zamordyzm i zpierdol na wczoraj na juz natychniast, latanie z pusta taczką...

maciejza 

Wysłany: 2018-08-31, 10:13   

nie swiety maciej z lozyska

ide dzialac

maciejza 

Wysłany: 2018-08-31, 10:20   

godzinka w zamrazarce a lozysko opalarka i samo wskoczylo.

Odpowiedz do tematu