MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
na urlopie czyli Ruminia 2017 i 2018
Autor Wiadomość
koVal 

Wysłany: 2017-09-14, 21:49   na urlopie czyli Ruminia 2017 i 2018

Parę dni temu pogrzebałem w szufladzie. Znalazłem trochę obcej waluty: 30 euro, 40 eurocentów, 1 dolar, 1 lei, 12 koron czeskich oraz parę drobnych monet, których nie potrafiłem zidentyfikować.
Pomyślałem, żeby zrobić trochę z tym porządku i wydać przynajmniej część tej kasy. Szuflada będzie miała lżej szurać po prowadnicach.

Wsiadłem na motorek by pojechać w odpowiednie miejsce.
Jadę i jadę

I nim zdążyłem 3x zatankować

Dzień się jakby kończył to nocuję i jem w znanym mi już lokalu w Sapancie za 50 lei
https://goo.gl/maps/2PqJh1VNDx52

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ostatnio zmieniony przez koVal 2018-07-19, 08:59, w całości zmieniany 3 razy  

koVal 

Wysłany: 2017-09-14, 22:09   

Jeżdżę, pętląc po Maramureszu. Oglądam kilka drewnianych cerkwi z listy Unesco.

Trafiam też do kompleksu klasztornego w Barsanie bo lubię to miejsce.

Po drodze zachwycając się bramami

i okolicznym krajobrazem

Nocleguję w obrzeżach Parku Narodowego Marameruszu w Viseu de Sus, w cenie 70 lei
https://goo.gl/maps/N8fA5oWv9g22
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

maciejza 

Wysłany: 2017-09-15, 08:17   

pięknie, nieźle ceny poszły w górę.

Flowenol 

Wysłany: 2017-09-15, 08:26   

Ale klawo! W końcu jakaś relacja i to niemal na żywo.
Mała uwaga techniczna: koVal, przetrzyj czasem "obiektyw" w telefonie.
W okolicy kręci się też właśnie Wójcik, znany grupie, która kiedyś śpiewała do rana w C4 w Dolomitach. :mrgreen: Może się przetniecie gdzieś.

Wojtala 

Wysłany: 2017-09-15, 10:10   

Brawo! jak miło! :-)
myśliwiec rebeliantów ;-)
"niebezpiecznie zbacza w kierunku nafty i pojazdów parowych...:-)"

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

Wojtasot 

Wysłany: 2017-09-15, 12:54   Re: na urlopie

Jak sentymentalnie. Szkoda ze mnie tam z Tobą nie ma. Pierwszy nocleg w Rumuni - lepiej nie mogłeś wybrać. Polecam to miejsce wszystkim. Komfort i normalne ceny.

koVal 

Wysłany: 2017-09-15, 23:02   

Już dnia poprzedniego nabyłem bilet z rezerwacją siedzenia za 55 lei i dziś z rana o 9 jestem już w wagonie kolejki wąskotorowej Mocanita. 8 wagonów ciągniętych przez prawdziwy parowóz z kotłem opalanym drewnem i węglem. Wycieczka trwa niecałych 5h i w tym czasie przejeżdżamy 2x22km w dwie strony z kilkoma postojami.
https://goo.gl/maps/46dLKcEuh2D2
W trakcie trochę popadało i temperatura spadła poniżej 15C

Po powrocie spacer do najlepszej restauracji w mieście, gdzie za 20 lei dostałem porcję której nie dałem rady zmieścić.
https://goo.gl/maps/sCj3qZhXqoC2

koVal 

Wysłany: 2017-09-15, 23:16   

Uwaga do komentarza Flo: Nie jestem autokarowym turystą pstrykającym zdjęcia telefonem a efekt na ostatnim zdjęciu z motorkiem jest zamierzony.

Tak, jest drożej ale to też pewnie dlatego, że jestem sam. Tutaj chociaż dają mi wyższą cenę ale mam nocleg. W Polsce przedzwoniłem 15 (!) kwater w okolicy gdzie chciałem spać i się okazywało, że niby wszystko zajęte. Nocleg w końcu znalazłem w hotelu Gromada w Busku Zdroju za 100zł.

Wojtala 

Wysłany: 2017-09-16, 12:24   

Wycieczka wąskotorówką petarda!

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

gutek 

Wysłany: 2017-09-17, 13:02   

koVal napisał/a:
Uwaga do komentarza Flo: Nie jestem autokarowym turystą pstrykającym zdjęcia telefonem a efekt na ostatnim zdjęciu z motorkiem jest zamierzony.
.

właśnie chciałem pochwalić Cię za ostatnią fotkę. Wyrabiasz się. :brawa:

koVal 

Wysłany: 2017-09-17, 22:20   

Od rana w temperaturze 25 °C kierunek na wschód drogą nr DN18, na przełęcz Prislop. Za nią już Bukowina.
Droga w większości w remoncie więc zamiast cieszyć się zakrętami, trzeba uważać. Przełęcz zasypana hałdami kruszywa i zastawiona ciężkim sprzętem budowlanym.
Nic to, za jakieś 2 latka będzie się tu pysznie jeździć a teraz i tak zamierzam pieszo udać się stąd do wodospadu Cascada Cailor wysokiego na 90m. Jednakże już na starcie przy pasterskiej chałupie, obwieszonej twarogiem, mam wątpliwości co do szlaku.

Po dokładniejsze informacje udaję się do legendarnego już i ledwo widocznego zza hałd pensjonatu Cabana Alpina. Od przemiłej pani dowiaduję się, że da się pod wodospad dojechać na motocyklach a przynajmniej na KTMach.
Podejmuję wyzwanie. Jakieś 6 km jazdy górskim szutrem i oto zapewne pierwszy GS a na pewno pierwszy objuczony, dojechał pod najwyższy w Rumunii wodospad.

Powrót oczywiście tą samą drogą na przełęcz.
Wycieczka kosztowała mnie parę litrów potu, skrajnych emocji i wydatnego wysiłku fizycznego. Jednak tło tych zmagań przepiękne a zdjęcia w niewielkim stopniu oddają ogrom przestrzeni.

Potem zjazd z gór na stronę wschodnią i nocleg w Kimpulungu Mołdawskim za około 50 lei w ładnym pensjonaciku Veronica gdzie zostałem wprowadzony przez młodziutką Rumunkę, córkę właścicielki.

Ruda 

Wysłany: 2017-09-18, 06:39   

Pi-ęknie !!!!

Flowenol 

Wysłany: 2017-09-18, 08:31   

I jakie słoneczko.... którego u nas zupełnie nie widać.
KoVal, uwaga nie była złośliwa - 4 i 8 zdjęcie z kolei wygląda jakbyś nie przetarł soczewki, a efekt na wspomnianym zdjęciu przecież mi znany.

Wojtala 

Wysłany: 2017-09-18, 11:10   

Ten wyżej dalej się czepia, ale się nie zniechęcaj! ;-)
Nieustająco podziwiam!

koVal 

Wysłany: 2017-09-18, 22:15   

Rano rozliczam się z napotkaną w kuchni gospodynią pensjonatu. Okazuje się, że z tych około 50 lei zrobiło się 70. Na moją uwagę, że to jednak dosyć spora różnica w cenie a przecież wziąłem najtańszy pokój bez łazienki, zostałem zasypany przyczynami takiego stanu: miałem darmowe wifi, łazienkę w korytarzu na wyłączność bo i tak nikt z niej tego dnia nie korzystał oraz podwójne łóżko.

Ruszam na północny wschód drogą 17A. Temperatura dobija do 30 °C
Wizytuję klasztor Moldovita.

Kontynuuję jazdę krętą drogą, co jakiś czas zapisując obraz towarzyszącej panoramy.

Parę kilometrów dalej jest następny klasztor - Sucevita, który ma jedne z najlepiej zachowanych fresków zewnętrznych.

Potem kieruję się do miejscowości Kaczyka, jednej z polskich wsi. Telefonicznie załatwiłem już nocleg z panią Krystyną z tamtejszego Domu Polskiego. Nocleg u niej w domu.

Z okazji, że przyjechałem odbywa się w Domu Polskim spotkanie, w którym uczestniczą: ja, kilkoro mieszkańców wsi, wycieczka autokarowa z Chełma, 6osobowa ekipa męska ze Stowarzyszenia "Orzeł Biały - Strzelec" z Mielca.
Jemy, pijemy, gadamy, śpiewamy.

Autokar odjeżdża. Chłopaki z Mielca i ja nocujemy u pani Krystyny. Przedtem jednak, zgodnie z tradycją, odbywamy nocne Polaków rozmowy.

Odpowiedz do tematu