MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
opony turystyczne enduro
Autor Wiadomość
NaczelnyFilozof 

Wysłany: 2010-02-08, 16:44   

Atomek napisał/a:

Obawiam sie, ze sie rozczarujesz. Mniej ziemi bedzie w lusterkach fruwającej :mrgreen:
Kostka to kostka. Dla takich rajderów jak my (obaj jezdzimy niespiesznie, ale skutecznie do celu) kostka jest idealna.

Na tylniej kostce T63 zrobiłem około 2000km.
Z czego:
1 km trawami.
5km polnymi drogami.
50km km szutrami.
Reszta asfalt.

Kostka jest zarąbista. Ale poprostu za zadko jadę w teren.

Atomek 

Wysłany: 2010-02-10, 00:10   

Dlaczego tylko 2000 km? Chyba sie nie skonczyla? Czy T63 jest taka miękka?
Jesli tak, kup Pan Mitasa E-09 i Będzie Pan Zadowolony. Ja na takich Afryką śmignąłem autostradami do Madrytu i po powrocie mialem tylko przód do wymiany, bo E-09 na przód 21 cali ma bardzo cienkie kosteczki, a też hamowanie przodem daje sie we znaki. Tylna daje rade dużo więcej. Zanaczy twarda musi jest, ale tez nie pamiętam, zebym miał kłopoty na agrafkach alpejskich. Kup Pan E-09!

NaczelnyFilozof 

Wysłany: 2010-02-10, 16:58   

Atomek napisał/a:
Dlaczego tylko 2000 km? Chyba sie nie skonczyla? Czy T63 jest taka miękka?

Oponę tą dostałem za "flaszke". Rocznik 2009. Minimalny bieznik 4mm. Po bokach 12mm. Przejeździłem tylko 2000 km bo się uszkodziła w czasie wypadku. ;-)

gutek 

Wysłany: 2010-02-10, 20:11   

4 mm w błocie już bokiem idzie - w zasadzie już nie ma trzymania. Na szutry i asfalt jak najbardziej, ale na błoto się nie nada :-(

koVal 

Wysłany: 2010-03-24, 15:34   

do finalu dostaly sie
metzeler tourance
michelin anakee 2
jak sie podzwoni po handlarzach z allegro to mozna znalezc obie po 400zl plus przesylka
w tescie co zalinkowalem w pierwszym poscie anakee slabiutko sie spisuje na suchym, moze w dwojce juz to poprawili.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

tws

Wysłany: 2010-03-24, 15:53   

koVal napisał/a:
do finalu dostaly sie
metzeler tourance
michelin anakee 2...
...w tescie co zalinkowalem w pierwszym poscie anakee slabiutko sie spisuje na suchym, moze w dwojce juz to poprawili.

Bravo! :->
Znam obie oponki - są znakomite!
Co do testów - uważam z praktyki, że Anakee jest bardzo dobra zarówno na suchej jak i przede wszystkim - mokrej nawierzchni, czytałem po latach, że Anakee2 są z trochę innej mieszanki ale równie sympatyczne (nie miałem nigdy Anakee 2).
Nie kupuj "starych" kilkuletnich - przerabiałem - NIE warto... (pamiętamy: odciśnięty 4-cyfrowy kod na każdej oponie oznacza tydzień roku produkcji, np. 0609 = 6tydzień (luty) 2009roku) :arrow:

koVal 

Wysłany: 2010-04-01, 22:14   

no i zeby nie bylo latwo to do dwojki finalistow doszedl trzeci zawodnik: continental trail attack
a wszystko przez ten test http://www.motocykl-onlin...est_opon_enduro
wiem ze to moze byc ustawione ale jednak pierwsze miejsce za cos byc musi, 1 na suchym, 3 na mokrym i 1 za najmniejsze zuzycie.
anakee wypadly podobnie jak w tym tescie co dalem link w pierwszym poscie, ale za to scorpiony juz sporo lepiej.

poczytam jeszcze na forach
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

maciejza 

Wysłany: 2010-04-01, 22:31   

mialem pirelli scorpiony w trampku i zachwycony nie bylem. Zalozylem Shinko 705 (tak mi sie zdaje), na mokrym o miliard razy fajniej mi sie jezdzilo .. moze sie szybciej zuzywaja .. ale kosztowaly przyzwoite pieniadze.

Wojtasot 

Wysłany: 2010-04-02, 06:44   

koVal napisał/a:
.. 1 na suchym, 3 na mokrym i 1 za najmniejsze zużycie...

METZELER = 3 na suchym, 1 na mokrym - bardziej bym się martwił o mokre.
Zużycie słabe to prawda, ale czy 7 miejsce znaczy, że na continental pośmigasz sezon dłużej?
Mam wrażenie że dużo bardziej wiarygodne są opinie użytkowników niż jakieś tam testy. Jak się dobrze przyjrzeć to różnice są bardzo niewielkie. Oprócz AVON to już jest grupa producentów którzy zawsze wypadają w testach przyzwoicie.

Wojtala 

Wysłany: 2010-04-02, 18:12   

koVal napisał/a:
.............w pierwszym poscie anakee slabiutko sie spisuje na suchym, moze w dwojce juz to poprawili.

KoVal zlituj się! W tych testach nie mogły wygrać Micheliny, bo jak niemiaszki, to Metzeler na pierwszym. Anakee zdarłem prawie do goła i gdyby nie nagła decyzja o sprzedaży, to już bym smigał na Anakee2. To idealna opona do pseudoenduraków. Dobrze trzyma na suchym, ale wręcz idealnie na mokrym. Żadnych niekontrolowanych uślizgów. No idzie rewelacyjnie. Testy są robione na torze, a zawodnik idzie na kolano. my niestety tylko przy piwie opowiadamy o kolanie i taaaakiej rybie :mrgreen: Do bumy bier Anakee
myśliwiec rebeliantów ;-)
"niebezpiecznie zbacza w kierunku nafty i pojazdów parowych...:-)"

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

gutek 

Wysłany: 2010-04-02, 20:39   

Wojtala napisał/a:
zawodnik idzie na kolano. my niestety tylko przy piwie opowiadamy o kolanie i taaaakiej rybie :mrgreen: Do bumy bier Anakee

Ja Cię bardzo Wojtek przepraszam, ale jak pani jest ładna to ja na kolano idę chętnie :-)

Wojtala 

Wysłany: 2010-04-02, 21:20   

gutek napisał/a:
Ja Cię bardzo Wojtek przepraszam, ale jak pani jest ładna to ja na kolano idę chętnie :-)

I tu się zgodzę Gutek! Mówisz o paru wariatach klęczących pod sceną przed panią Izą? :mrgreen: A KoVal nie klęczał, tylko się z nią umówił :mrgreen:
myśliwiec rebeliantów ;-)
"niebezpiecznie zbacza w kierunku nafty i pojazdów parowych...:-)"

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

koVal 

Wysłany: 2010-04-06, 15:01   

im wiecej sie na forach czyta tym sie mniej wie, opinie jakby sprzeczne. Chociaz wylania sie taki obraz ze anakee troszke bardziej przyczepne niz tourance, ale tez czesto zdarza sie ze anakee zabkuja. Mozecie wykazac sie jeszcze cierpliwoscia i cos napisac w tym temacie?

Wojtasot napisał/a:
Jak dla ciebie mogę załatwić metzeler tourance za 550.

a to za pare czy za sztuke? bo jakbys zalatwil dla mnie w tej cenie to bym sie troche na cie zdenerwowal.

Wojtasot 

Wysłany: 2010-04-06, 16:40   

koVal napisał/a:
...a to za pare czy za sztuke? ....

Za sztukę. Myślałem, że to może być dobra cena bo mam zniżki w Larssonie, ale jak popatrzyłem po necie to nie jest atrakcyjna cena. :-(

tws

Wysłany: 2010-04-07, 15:23   

koVal napisał/a:
im wiecej sie na forach czyta tym sie mniej wie, opinie jakby sprzeczne... Mozecie wykazac sie jeszcze cierpliwoscia i cos napisac w tym temacie?

Bardzo proszę:
Nie traktuj forumowych opinii bardzo poważnie. Wielokrotnie przekonałem się, że na forach pisują amatorzy i kompletni dyletanci a inni amatorzy wierzą w to co tam przeczytali. Poważnych pisujących można też spotkać ale są w mniejszości i trudno trafić na ich opinie. Dzieciaki piszą o swoich (albo kolegów) przypadkach jak o typowych "faktach", stawiają za pewnik absurdalne tezy w rodzaju: "a w modelu takim a takim odpada "coś" albo... przepalają się żarówki lub pękają reflektory, te opony są najlepsze bo są najtańsze i długożywotne"... etc :roll:

Ja zasięgam opinii znanych mi wiarygodnych użytkowników danego gadżetu i traktuję je jako materiał do dalszej (mojej) obróbki ;-) Pamiętam, że KAŻDA opinia jest absolutnie subiektywna - "prawdziwa i szczera" dla konkretnego Opiniodawcy.
Poza tym mam własne doświadczenia i wyobraźnię , nie jestem pionierem w eksperymentowaniu, nie jestem również stetryczałym konserwatystą. Po co szukać i eksperymentować jeśli znam doskonale dwie marki opon - Michelin Anakee i Metzeler Tourance. Teraz mam na kołach Bridgestony (nie miałem wyboru założyć innych) ale kiedy trzeba będzie kupić nowe - kupię: -> patrz 20 słów wcześniej :idea:
To moja własna, przekonywująca mnie wystarczająco teoria - traktuj ją jako głos w dyskusji o oponach dla Twojego motocykla, please. Zrobisz z nim (głosem w dyskusji) - co zechcesz... :?:

Jeszcze jedno - wybierając opony, klocki hamulcowe, części mające wpływ na bezpieczeństwo lub komfort jazdy - NIE patrzę na cenę - nie warunkuję zakupu od niskiej ceny. Dlaczego? To proste - nie jestem tandeciarzem, jestem bezcenny więc dbam o moje bezpieczeństwo, komfort i samopoczucie. Nie ma to nic wspólnego ze snobizmem czy gadżeciarstwem - po prostu - znam swoją wyjątkową wartość i nie zamierzam jej obniżać w żaden sposób :shock:
Poza tym - opony kupuję u znajomego dealera motocykli - cena okazuje się "średnią ceną światową", opona jest zamawiana u Oficjalnego Sprzedawcy i wyprodukowana po II Wojnie Światowej - np pół roku temu...
Dlaczego tak postępuje i o tym piszę? Odpowiedź i tak każdy dopisze sam wg własnych kryteriów wartościowania takich Wartości ;-)

Moja jest prosta: Bo jestem bezcenny, wyjątkowy i niepowtarzalny, prowadzę luksusowe MF życie, cenię sobie św. Spokój - czyli poczucie bezpieczeństwa w każdych warunkach jakie funduje mi Prędkość, Droga i Czas na oponach, dla których powstał ten wątek.

Czego Wszystkim MF Ziomalom - życzę! 8-) :arrow:

Odpowiedz do tematu