MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
opony turystyczne enduro
Autor Wiadomość
Wojtasot 

Wysłany: 2010-04-08, 21:54   

zapytałem jeszcze raz kumpla o cenę opon, bo cena mogła się zmienić
napisałem:
110/80R19 przod
nie wiem jaki tył ale to do BMW dużego GS-a
odpisał:
wlasciciel dużego gs-a powinien wiedziec jaki tył

koVal 

Wysłany: 2010-04-09, 12:49   

ale ja mam tylko przod do wymiany i na razie tylko taka opona mnie interesuje
Wojtasot, dowiedz sie wiec tylko o taka, chociaz nie licze na dobra cene, najtansze opony sa na mynetmoto i na oponeo

przez opinie swoch tutejszych starszych motocyklistow prawie zdecydowalem sie na anakee, chociaz nie uslyszalem jeszcze od nich czy im czasem nie zabkowala, bo takie opinie na forach sie zdarzaly

znalazlem jeszcze takie fajne zestawienie porzadkujace kategorie opon motocyklowych roznych producentow
http://www.conti-bike.pl/...rundmodelle.xls
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

tws

Wysłany: 2010-04-09, 15:28   

Dzizzz ale maruda... :roll: :mrgreen:
Kedyś całkowicie zjeździłem "tanią" przednią oponę Michelin T66 (kultowy model, poprzednik Anakee) - tanią bo chyba trzyletnią. Całkowicie zjeździłem, od nowości do łysości - i tylko ta, z używanych przeze mnie opon ząbkowała pod koniec żywota.
Metzelery i Anakee - NIE ząbkowały. Bridgestone TW, który dojeździłem na TA też nie miał ząbków.
Ząbkowanie zależy bardzo od stanu technicznego przedniego zawieszenia motocykla ale też i od jakości opon... Mitasy E07 "zawsze" ząbkowały na znanych mi przednich kołach Transalpów.
Kup wreszcie te oponę i przestań marudzić.
I skorzystaj z matematyki dla klasy II - policz ile wyniesie koszt opony i montaż z wyważeniem w warsztacie a ile opona z internetu (+ montaż i wyważenie + przesyłka).
I nie używaj słowa "najtańszy" na MF Forum, PLEASE. To jest najbardziej wypasione i luksusowe, najdroższe ze znanych mi For Forum!
:evil:

:mrgreen:

gutek 

Wysłany: 2010-04-09, 15:34   

tws napisał/a:
Dzizzz ale maruda... :roll: :mrgreen:
Kedyś całkowicie zjeździłem "tanią" przednią oponę Michelin T66 (kultowy model, poprzednik Anakee) - tanią bo chyba trzyletnią. Całkowicie zjeździłem, od nowości do łysości - i tylko ta, z używanych przeze mnie opon ząbkowała pod koniec żywota.
Metzelery i Anakee - NIE ząbkowały. Bridgestone TW, który dojeździłem na TA też nie miał ząbków.
Ząbkowanie zależy bardzo od stanu technicznego przedniego zawieszenia motocykla ale też i od jakości opon... Mitasy E07 "zawsze" ząbkowały na znanych mi przednich kołach Transalpów.
Kup wreszcie te oponę i przestań marudzić.
I skorzystaj z matematyki dla klasy II - policz ile wyniesie koszt opony i montaż z wyważeniem w warsztacie a ile opona z internetu (+ montaż i wyważenie + przesyłka).
I nie używaj słowa "najtańszy" na MF Forum, PLEASE. To jest najbardziej wypasione i luksusowe, najdroższe ze znanych mi For Forum!
:evil:

:mrgreen:

O !

;-) :mrgreen:

koVal 

Wysłany: 2010-04-09, 15:42   

bardzo ladnie Gutek, krotko i konkretnie

widzisz tws, jakbys tez tak konkretnie pisal a nie lał wode to tez by i szybciej bylo z podjeciem decyzji bo pytanie o zabkowanie bylo pare dni temu juz ale w powodzi slow zapomniales o tym chyba
chociaz lubie czytac te twoje filozoficznosci i czest osie zastanawiam na skutek czego te wytworuy powstaja

faktycznie zle wczesniej napisalem, nie chodzi ze najtansze opony tylko ze najtaniej opony mozna kupic na mynetmoto i oponeo

uwagi odnosnie oplacalnosci przez net tez mam na wzgledzie

poza tym nie spieszy mi sie, bo sezonu jeszcze nie rozpoczalem a teraz nabijam sobie posty
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

gutek 

Wysłany: 2010-04-09, 15:51   

koVal napisał/a:
bardzo ladnie Gutek, krotko i konkretnie

widzisz tws, jakbys tez tak konkretnie pisal a nie lał wode to tez by i szybciej bylo z podjeciem decyzji bo pytanie o zabkowanie bylo pare dni temu juz ale w powodzi slow zapomniales o tym chyba
chociaz lubie czytac te twoje filozoficznosci i czest osie zastanawiam na skutek czego te wytworuy powstaja

faktycznie zle wczesniej napisalem, nie chodzi ze najtansze opony tylko ze najtaniej opony mozna kupic na mynetmoto i oponeo

uwagi odnosnie oplacalnosci przez net tez mam na wzgledzie

poza tym nie spieszy mi sie, bo sezonu jeszcze nie rozpoczalem a teraz nabijam sobie posty

Acha :-o ?!

ja bym kupił je bez zastanowienia. Polecam! Znajomy miał i mu nie ząbkowały. Co prawda na suchym były średnie, ale jak się rozgrzały to na mokrym jak po szynach. Powaga! Jeśli są w dobrej cenie kupiłbym od razu dwie sztuki i się nie zastanawiał.

Co do ząbkowania towynika ono z użycia przedniego hamulca - przynajmniej tak tłumaczył ACE'owi pan z serwisu triupha chyba :mrgreen:

Przepraszam Grześ że się tak rozpisałem.
;-)

Wojtasot 

Wysłany: 2010-04-09, 16:41   

nie mam juz metzelerów
zostały tylko bridgestone = 550 zł

tws

Wysłany: 2010-04-09, 16:52   

koVal napisał/a:
...widzisz tws...

- leję wodę przede wszystkim w kontekście Anakee. Kupiłem je bo zajęły wtedy pierwsze miejsce w testach na MOKREJ nawierzchni.
- często odpowiadam na posty po kilu dniach ponieważ MF Forum traktuję jako uzupełnienie mojego obfitującego w wodne atrakcje życie a nie jako jego liofilizowaną treść. O ząbkowaniu pisałeś " Dzisiaj 12:49"
Zauważyłeś, być może, że czas pomiędzy odpowiedziami wykorzystuję na tworzenie nowego algorytmu wg którego wybieram tematy i posty...
- te wytwory powstają na skutek tego, że istnieje na świecie jedyny i niepowtarzalny tws - to oczywiste! (miło, że chociaż lubisz czytać)
Cieszę się bardzo, że masz na względzie i nie spieszy Ci się :-P
Nie cieszę się, że nabijasz sobie posty :evil:
Ale i tak wszystkim opowiadam, ze na naszym MF zadżebistym Forum mam kolegę - koVala!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PS Postaram się odtąd używać do odpowiedzi na Twoje posty zdań złożonych jednosylabowych :roll:
:mrgreen: :arrow:
edit 3 razy - literówki poprawiam...
Ostatnio zmieniony przez tws 2010-04-10, 20:15, w całości zmieniany 3 razy  

koVal 

Wysłany: 2010-04-09, 21:03   

zacytuje sam siebie, cytat w wersji oryginal
czest osie zastanawiam na skutek czego te wytworuy powstaja
i dodam znak zapytania ?

ja nie jestem zainteresowany ale moze tutejsi koledzy owszem

tws

Wysłany: 2010-04-10, 18:01   

koVal napisał/a:
zacytuje sam siebie, cytat w wersji oryginal
czest osie zastanawiam na skutek czego te wytworuy powstaja
i dodam znak zapytania ? ja nie jestem zainteresowany ale moze tutejsi koledzy owszem

KoValu, żyjemy w wolnym kraju a to jest pozbawione fobii Forum.
Niektórym, do wyrażenia myśli wystarcza kilka prostych słów (Mistrzom - nawet jedna litera :shock:), ja nie jestem tak doskonały i niestety potrzebuję ich znacznie więcej... :roll:
Wyjątkowość MF polega również na tym, że każdy Forumowicz może pisać co i jak chce - zobacz ile jest postów bez odpowiedzi.
Pisujemy na wolnym forum, wolność to dokonywanie wyborów - nie czuj się do niczego zobligowany, mój MF Kolego :idea:
Uwaga - staram się:
"Wolę być głupi z nadzieją niż beznadziejnie mądry"
- 8 słów.... słabiutko... i co gorsza przesłanie ma nikłe szanse na zrozumienie... :-/
;-) EOT

maciejza 

Wysłany: 2010-04-10, 18:59   

czy mi sie zdaje czy wam sie wódki chce? a to taka forma zalotów ?

tws

Wysłany: 2010-04-10, 19:07   

Dokładnie TAK!
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze całe dwa tygodnie!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BK (brak konsekwencji, miał być EOT) :-|
EOT!

gutek 

Wysłany: 2010-04-10, 19:57   

Ja to nawet gorzkiej bym się z Wami napił... ;-)
BTW BK-ok ! ;-) :mrgreen:

koVal 

Wysłany: 2015-07-23, 10:33   

Przed wyjazdem wakacyjnym nabyłem komplet Metzeler Tourance Next na Oponeo w cenie 878zł. Wymiana u pobliskiego gumiarza za 10zł. Wyważenie osobiste w garażu na sprawdzonej wyważarce statycznej.

Metzeler Tourance Next 150/70 R17 69 V Tył TL M/C
Cena za szt. z VAT: 509 PLN Ilość: 1 Łączna cena z VAT: 509 PLN

Metzeler Tourance Next 110/80 R19 59 V Przód TL M/C
Cena za szt. z VAT: 369 PLN Ilość: 1 Łączna cena z VAT: 369 PLN

To następca Tourance EXP, których kariera nie trwała zbyt długo, gdyż użytkownicy narzekali na zbyt szybkie zużycie. Wprowadzono mieszankę dwuskładnikową, zmieniono bieżnik którego wzór nadal wskazuje, że lubi się toczyć po asfalcie a nie poza nim. To wystarczyło aby NEXTy wygrały test w niemieckiej gazecie.
http://www.motocykl-onlin...-70-R-17,7626,1

Potwierdzają to też opinie użytkowników
http://www.testopon.com/o...next/index.html

Po kilku przejechanych tysiącach na razie nie mam zastrzeżeń. Chociaż test nie jest miarodajny bo do tej pory było dużo autostrad, trochę deszczu, mało zakrętów i zero szutrów. Przez ten czas jednak żadnych uślizgów czy nerwowych zachowań a motocykl nadal prowadzi się neutralnie.

maciejza 

Wysłany: 2015-07-23, 11:03   

fajne! i cena jakas taka przyzwoita

Odpowiedz do tematu