MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony
Autor Wiadomość
koVal 

Wysłany: 2015-07-23, 10:29   

Flowenol napisał/a:
... w garażu leżą TKC80 na przód i Mitas e-09 na tył. Założę jak tę Saharę zedrę.

Minęły prawie 2 lata. Zdarłeś?
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Flowenol 

Wysłany: 2015-07-27, 16:24   

Chcesz w ryj?

PiT 

Wysłany: 2015-07-27, 16:26   

:lol:
Oj tam, oj tam.... Jedni jeżdżą więcej a inni... ;-)

Ruda 

Wysłany: 2015-08-08, 23:10   

Flowenol napisał/a:
Chcesz w ryj?

ja nadal chętna na tę Twoją sztukę :-P

edit:
to chociaż może współudział ;-)
biorąc pod uwagę Twój grafik, to sie dogadamy :-> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Flowenol 

Wysłany: 2015-08-10, 09:37   

He he he, Ruda, nie_ma_takiej_możliwości. Trampek otwiera zestaw motocykli, który jest mi niezbędny. Niech nawet teraz nie jeździ jak słynna WSK koVala, ale jego czas jeszcze nadejdzie.

Współudział? Jak to mówią przyjaciele z ameryki: nice try! :mrgreen:

maciejza 

Wysłany: 2016-04-01, 20:30   

a tak przy okazji watku oponiastego:

https://motogumy.pl/Promocja_Michelin_2016.aspx

koVal 

Wysłany: 2020-06-17, 16:26   

Jestem w fazie kupowania nowych opon. Aktualnie mam Metzeler Tourance Next z 2014r. Rocznik mnie zdziwił, czas z każdym rokiem jakby przyspiesza.
No i teraz co wybrać. Opinie na forach są bardzo zróżnicowane. Ilu motocyklistów tyle potrzeb i umiejętności. Opieram się na testach zawodowców, mając nadzieję że lobby producenckie nie miało wpływu na wyniki.
Poniżej tabele testów niemieckiego Motorrad z 2015 i 2019r. Trzeba mieć na uwadze, że każda tabela dla innego rozmiaru więc odnoszenie wyniku do innych rozmiarów nie zawsze ma odpowiednie przełożenie.
Z ciekawostek które zauważyłem, to w drugiej tabeli, gdyby nie brać pod uwagę punktacji za zużycie, okazuje się, że różnica punktów za pierwsze 4 miejsca zawiera się w przedziale 229-231. Odstają dopiero dwa ostatnie miejsca - poniżej 220 punktów.
Oznacza to, że jeśli chodzi o walory jezdne to reszta producentów przez te 5 lat tylko dogoniła Pirelli, które i tak wygrywa o 1 pkt.

Pełne testy tutaj
https://www.motocykl-onli...-enduro,10222,4
https://www.motocykl-onli...60-R-17,11456,1
https://www.motocykl-onli...-enduro,14122,1
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

maciejza 

Wysłany: 2020-06-18, 07:42   

mam scorpiony. Złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. nie testowałem jakichś ekstremalnych przechyleń w deszczu, czy ostrego hamowania na mokrych pasach. Ale mialem kilka sytuacji, że byłem zaskoczony pomysłowością innych użytkowników dróg i pod kaskiem słychać było soczyste "łooo kurwa", oponki wtedy trzymały trakcję i nic się nie wydarzyło ...

koVal 

Wysłany: 2020-06-18, 14:02   

Cytat:
... W teście magazynu "RiDE" znalazły się ponadto modele Metzeler TOURANCE™ Next, Michelin Anakee Adventure, Dunlop Trailsmart Max, Bridgestone Adventure A41 oraz Continental Trail Attack 3. Opony Pirelli uzyskały 92 punkty na 100 możliwych, zostawiając za sobą produkty Continentala (90 pkt) i Bridgestone (88 pkt). Pozostałe modele nie przekroczyły granicy 80 punktów.

Redaktorzy magazynu "RiDE", Matt Wildee and Bruce Dunn, mają po 20 lat doświadczenia w testowaniu motocykli i opon. Zdecydowali się w tym przypadku na "ślepy test", nie wiedząc, jaki model zamontowano na maszynie, którą aktualnie jadą. Pozwoliło to na zachowanie maksimum obiektywizmu w ocenach. Skupiono się na takich cechach, jak łatwość i pewność prowadzenia, stabilność na prostych i zakrętach, komfort oraz odczucie z jazdy. Siłę i precyzję hamowania sprawdzano awaryjnie hamując z prędkości 70 mph, czyli ok. 113 km/h. Motocyklem testowym było Suzuki V-Strom 1000. Wybrano go ze względu na proste zawieszenie i brak rozbudowanej elektroniki, która mogłaby wypaczyć wyniki testu.

Pirelli SCORPION™ Trail II zdominowały to porównanie, zdobywając największą ilość punktów w niemal każdym ocenianym aspekcie. Finałowy werdykt magazynu "RiDE" jest jednoznaczny:

To znakomite opony, które poprawiają jakość jazdy V-Stromem 1000 pod każdym względem, bez kompromisów. Sprawiają, że motocykl wydaje się lżejszy, łatwiejszy w prowadzeniu i dający więcej frajdy.

To kolejny punkt na ścieżce sukcesu opon Pirelli SCORPION™ Trail II, potwierdzający pozycję lidera na rynku ogumienia dual sport. Od czasu wprowadzenia w 2015 roku wygrały już 11 testów porównawczych w najbardziej prestiżowych europejskich magazynach motocyklowych. Tym samym jest to jeden z najbardziej udanych modeli w historii motocyklowego oddziału firmy Pirelli.

https://www.scigacz.pl/Pi...RiDE,36263.html

PawelACE 

Wysłany: 2020-06-19, 16:06   

ponieważ zżeram pewnie sam tyle opon co MF razem wzięty w tym samym czasie:-)
to przyjąłem następująca zasadę:
tam gdzie w deszczu bede jeździł i w kazdych warunkach wybieram opony najnowsze jakie aa na rynku rocznikiem czyli góra 2-3 miesieczne i wypadające najlepiej w testach do danego typu moto i dlatego w St mam Micheliny Pilot Roady 4 (bo wypadaja najlepiej na mokrym i dobrze na suchym)
tam gdzie napierdalam i potrzebna jest maksymalna przyczepność a trwałość jest liczona w godzinach pozwalam sobie na 2-3 letnie opony ale też najlepsze w danej klasie bo i tak bede potrzebował kilku kompletów co chwila...
nie ma co oszczedzac na oponach bo taki malskrawek trzema nas do góry a nie do dołu głową... ale to oczywisty frazes
firmy staraja się testuja i ulepszaja modele opon które mają, w moim MT jak kupowalem 3 lata temu były fabryczne Hipersporty S20, teraz jest juz model S22, sztbko to idzie i rzeczywiście sa duzo lepsze
brać przebierac kupować najnowsze poprawione modele, to w cenie kosmos nie bedzie..

PawelACE 

Wysłany: 2020-06-19, 16:13   

w przypadku motocykli do wszystkiego czyli Suvów jakie macie trzeba sobie odpowiedzieć do czego Wam sa potrzebne.... jak jeździłem na Varadero czy Tigerze daleko w świat to wybierałem gumy Micheliny XT66 (teraz to jest Anakee) i dawały radę na winklach i w jakimś tam szutsze od biedy też, jak juz wiedziałem że nie będe jeździł delikatnie i na pewno nie po trawie wybrałem zupełnie szosowe Continentale Road Attack w specyfikacji Z i mozna było latac jak sportem ale jak było mokro albo zimno nie dało sięna nich prawie wcale jeździć, coś za coś....
najdurniejsze to jazda na bajeranckich kostkach że niby GSem napierdalamy codziennie korytem rzeki Wisły tyle że co najwyżej Wisłostradą, kostki znikaja w oczach, przyczepność na asfalcie marna itd... słowem moda, an mich oponach w MT dło by się ale bardzo słabo byloby jeździć po drodze na codzień i na pewno nie na mokro i nie na zimno, no i mogły by starczyc na Mazury i z powrotem:-)

maciejza 

Wysłany: 2020-06-19, 17:48   

PawelACE napisał/a:

najdurniejsze to jazda na bajeranckich kostkach że niby GSem napierdalamy codziennie korytem rzeki Wisły tyle że co najwyżej Wisłostradą, kostki znikaja w oczach, przyczepność na asfalcie marna itd... słowem moda,

jako ze przez ostatnie 5 czy 6 lat miałem zalozone heidenau k60 scout m+s, to nie pozwolę się zaszufladkować. Wytrzymały ździry ten okres, trzymały też świetnie na deszczu. Kupiłem je na wyjazd do rumunii, a przejechały potem niemcy jakies bieszczady i potem lazurowe wybrzeze. Mankament taki, że plomby wypadały z zębów. Tylna opona miała na środku taki pas całej gumy, więc to nie była kostka taka typowa.

PawelACE 

Wysłany: 2020-06-22, 11:04   

czyli mogłes załozyć normalne szosowe opony (byłoby taniej w spalaniu i u dentysty) no i na winklach poprzycierałbyś Jagnie kolana:-) może to sie bierze z biedy u nas? gdyby mieszkac i zarabiac jak na zachodzie kupic można by na szose np Afrike czy innego GSa, w teren cos lekkiego w stylu Wr czy CRF, DR itd a na wyprawę jakies XT, a tak trzeba kupować jedne do wszystkiego a jak do wszystkiego to w sumie nie najlepsze do niczego konkretnego:-)

Odpowiedz do tematu