MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
GSowe Bardzo Male Wydatki
Autor Wiadomość
koVal 

Wysłany: 2010-07-18, 00:23   

Zanabylem na allegro carbtune i dzis dokonalem powaznego serwisu. Zrobilem regulacje zaworow, prawie na wszystkich byl troche przyciasny luz. Przy zakladaniu pokryw zaworow wyszlo na jaw ze jedna sruba wkreca sie w nieskonczonosc, lewy dekliel, dolna sruba, jedna z czterech. Do zaworow ostatnio dotykal sie motomirek z Nadarzyna, jesli to nie on zepsul to dlaczego nie poinformowal ze jest tu uszkodzenie. Do tej pory pozostale trzy dawaly rade, wiec mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie. Potem zrobilem synchronizacje przepustnic. Jest dobrze chociaz przy roznych obrotach sa pewne roznice ktorych jakos nie udalo mi sie dzis zniwelowac, moze jutro jeszcze nad tym popracuje. Moze to byc czesciowo wina prawej przepustnicy, ktora troche znow zaczyna klekotac i pewnie dostaje sie tamtedy dzikie poowietrza, najprawdopodobniej regeneracja ktorej dokonal pan z pruszkowa szybko sie degeneruje. W piatek dzwonilem juz do niego w tej sprawie, ale oczywiscie przez telefon nic nie da sie zwyrokowac, trzeba obejrzec, najwczesniej za dwa tygodnie, pasuje mi to. A i jeszcze przy okazji zauwazylem ze linka ssania tez byla za bardzo naciagnieta, zadnego luzu. Popuscilem, luz ustanowilem, moze przyniesie to oszczednosci w zuzyciu paliwa bo jakos ostatnio nie moglem zejsc ponizej 5litrow, zobaczymy.
Dzisiaj tez na tylnym kole znalazl sie tourance z mynetmoto, dostawa w trzy dni, dzieki dzikiemu. Stary mial na szczycie 3mm bieznika, nowy ma 9mm. Na zmiane opony i wywazenie zamiast do Lodzi pojechalem do Płocka do serwisu yamahy, kilometrow mniej. Tutaj ciekawostka, wywazenie statycznie. Wywazarka taka jaka sobie niedlugo zrobie oraz specjalny adapter do mojego kola, ktory jednak chyba bede probowal zastapic stozkami bo latwiejsze w wykonaniu. Koszt uslugi 30zl. Szef serwisu dostrzegl we mnie prawdziwego motocykliste, zwlaszcza ze jezdze marka ktora on tez prywatnie preferuje i posiada. Zostawilem mu kontakt do siebie bo we wrzesniu bedzie probowal zorganizowac spotkanie beemiarzy ziemi plockiej.
Powyzsze doswiadczenia a zwlaszcza i przynajmniej niektore pokazuja ze mimo szastania pieniedzmi najlepiej liczyc na siebie.

Jeszcze chcialem dodac ze moja niepochlebna opinia na temat klockow firmy makland byla przedwczesna, nie zmienilem ich, zrobilem na nich alpy i jeszcze powinny starczyc na rumunie.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

koVal 

Wysłany: 2010-08-13, 12:13   

Jak juz wspomniano w relacji, w Rumunii dostałem kamieniem w lampe, znaczy w reflektor GSa. Kamyk musial byc dosyc spory bo szklo ma grubosc prawie 5mm. Po powrocie zaraz zaczalem szukac czesci na wymiane. Znalazlem na allegro lampe za 350, po negocjacjach za 270, i juz prawie wplacilem kase ale zadzwonilem do motomirka z nadarzyna, od ktorego nabylem owa czesc uzywana za 210zl. Przy wymiane koneczne odkrecenie tylko trzech srubek i 10minut roboty.
Bardzo Male Wydatki - to prawda.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

PiT 

Wysłany: 2010-08-13, 16:28   

Sama szyba nie jest wymienna?

dziki 

Wysłany: 2010-08-16, 10:04   

no koVal, to zostałeś zagięty :-D

koVal 

Wysłany: 2010-08-16, 11:51   

szyba wg mnie jest przyklejana, lampa jak w zetorze wg adamwy
w kazdym razie nie da jej sie zdemontowac

PiT 

Wysłany: 2010-08-16, 11:57   

A, no to nie da rady panocku!
Jak pasendes od Zetora to trza było montować! ;-)

koVal 

Wysłany: 2010-09-23, 09:59   

W ubieglym tyg klocki w tylnym zacisku wymienilem. Poprzednie polskiej firmy Makland wystarczyly na 16tys km. Byly tanie, miekkie, niezle hamowaly ale szybko ulegly wyeksploatowaniu. Teraz wlozylem standardowe EBC, kosztowaly 80zl. Wymiana, czyszczenie i nasmarowanie tloczkow - gratis, bo sam robilem.
Hamuja porownywalnie jak poprzednie, aczkolwiek testow zadnych nie robilem.
W weekend bylismy w Karpaczu, ekipa podrozna dosyc szybka, spalanie w zaleznosci od traktowania 5.1 - 5.4 litra/100km. Przypomne ze to po moich wlasniorecznych regulacjach.

aaa i bylem tez u mechanika z Pruszkowa zareklamowac ponownie klekotajaca przepustnice prawa. Uznal ze mam racje, czym mnie jednak zaskoczyl. Moge podjechac caloscia albo rozkrecic i dostarczyc sam element. Majac na uwadze poprzednie doswiadczenie w kwestii synchronizacji przepustnic to pewnie wysle mu ten element poczta a po naprawie sam zloze i wyreguluje.

Flowenol 

Wysłany: 2010-09-23, 14:00   

16 tysięcy nazywasz szybkim zużyciem?
Na Rumunie założyłem nowe EBC HH (to HH to chyba)za jakieś 80PLN. Jak wróciłem to tarłem już metalem o tarczę. Raptem 4 tysiące kilometrów.

maciejza 

Wysłany: 2010-09-23, 14:22   

Atom tez w Rumuncach dobil klocki ... w sztormiaku tyz polecialy .. cos nam w nocy chyba lesne skrzaty wciagaly okladziny.

koVal 

Wysłany: 2010-09-24, 22:02   

jak by to bylo z przodu to bym sie zgodzil ze optymalnie wytrzymaly ale z tylu wydaje sie ze za malo
a ze jestem doskonalym motocyklista (ksiazke przeczytalem) to tak jest i na pewno mam racje

PiT 

Wysłany: 2010-09-24, 22:06   

No! A kto ma rację, stawia kolację!
:-D

Flowenol 

Wysłany: 2010-09-27, 09:42   

Ty, koVal jeździsz sam, to masz sporo mniej załadowane moto. Ale w porównaniu do naszych 4kkm, Twoje 16kkm to całkiem sporo.
Z tym, że my byliśmy załadowani "po dach" i ja akurat w trasie, czy w górach głównie używałem tylnego hamulca, przedni zostawiając do mocniejszych hamowań, takich mniej zaplanowanych. Jakbyś jeździł z plecaczkiem to byś wiedział dlaczego :-P

koVal 

Wysłany: 2011-05-16, 11:58   

W sobote umylem motocykl !!!
Naprawde.
To byl moj pierwszy raz z GSem. Czynnosc ta zajela mi pol dnia, z przerwa na obiad. Najwiecej czasu, energii i chęci poszlo na czyszczenie kół. Uciazliwosc i monotonnosc tej czynnosci to jedyny minus szprychowanych felg. Efekt mycia nie jest powalajacy dla przypadkowego odbiorcy, chyba ze pamieta stan przed myciem. Za to mnie dzisiaj boli cale cialo od kilkugodzinnej wymuszonej pozycji, takze paluchy od wtykania ich w kazdy zakamarek, kilka ran, otarc oraz jedno oparzenie, kilka piekacych miejsc na twarzy (w tym oko) od chemikaliow żrących a niemyjacych.
W zwiazku z powyzszym uwazam, ze mycie motocykla raz na dwa lata jest czestosciowo optymalne.

Przy okazji wywazania okazalo sie, ze koncza mi sie klocki z przodu, zostalo jakies 2mm, nie wiadomo co robic, teretycznie na ten sezon powinny wystarczyc, heh.

aaaa i zawsze jak umyje jakis posiadany pojazd to niechybnie bedzie padac deszcze, tak bylo i tym razem.

maciejza 

Wysłany: 2011-05-16, 13:59   

koVal napisał/a:
Czynnosc ta zajela mi pol dnia, z przerwa na obiad. Najwiecej czasu, energii i chęci poszlo na czyszczenie kół. Uciazliwosc i monotonnosc tej czynnosci to jedyny minus szprychowanych felg.

w trampku uzywalem CIFa do zlewów :D rewelacyjnie czyscil felgi.
Obowiazkowo oczywiscie na wyposażeniu "czysciciela" musi byc szczotka do mycia butelek ...

Flowenol 

Wysłany: 2011-05-16, 14:01   

Niewąsko!
Ja się ograniczam do wody z płynem do mycia naczyń. Dużo wody to podstawa.
Szczotki do mycia butelek jeszcze nie używałem do motocykla.

Odpowiedz do tematu