MotoFolwark Strona Główna MotoFolwark
Forum Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
GSowe Bardzo Male Wydatki
Autor Wiadomość
koVal 

Wysłany: 2015-05-29, 11:01   

Dzisiaj rano weryfikacja działania po naprawie.
Odpalił od pstryknięcia!
Muszę jeszcze trochę poprawić synchronizację i obroty bo chyba mi pan mechanik ustawił po swojemu. Generalnie jednak uważam, że sprzęt został nareperowany i jestem bardzo rad z tego powodu.

Nawalił mózg maszyny czyli sterownik/komputer Motronic 2.4.

Z przyczyn nieustalonych coś mu się w mapach poprzestawiało.

Można kombinować i wgrywać nowy soft lub kupić zaprogramowaną pamięć EPROM i wymienić samą kość. Aczkolwiek dużo łatwiejsza jest wymiana całego komputera. Dostępność bezproblemowa bo jest identyczny w każdym modelu R1150 z dwoma świecami.
http://www.bmwstore.pl/pl...rownik-motronic
Koszt zakupu na allegro - 240 zł. Wymiana - pół godziny. Efekt - natychmiastowy.
Początkowo nie wziąłem pod uwagę, tego elementu z tego powodu, że po prostu się nie psują. Na forach PL nie znalazłem ani jednego podobnego przypadku.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Wojtala 

Wysłany: 2015-05-29, 11:57   

No to brawo! W końcu go zmogłeś. A skąd miałeś moduł do testu?
myśliwiec rebeliantów ;-)
"niebezpiecznie zbacza w kierunku nafty i pojazdów parowych...:-)"

"Dziwny człowiek... wszystko mu się podoba, jakby pierwszy raz to widział. Wariat?"

koVal 

Wysłany: 2015-05-29, 12:13   

Z allegro. Zamawiam i odsyłam jak się okazuje niepotrzebne.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Atomek 

Wysłany: 2015-05-29, 12:50   

Rozumiem, że stary komp już na alle - używany bez gwarancji :twisted:

maciejza 

Wysłany: 2015-05-29, 13:31   

koVal napisał/a:
Z allegro. Zamawiam i odsyłam jak się okazuje niepotrzebne.

hehe kopiujesz rozwiązania Kuźniara? :mrgreen:

koVal 

Wysłany: 2015-05-29, 14:47   

W tym przypadku to on mógł skopiować mnie, nieudolnie bo kupuje z zamiarem oddania za tydzień. Ja kupuję z zamiarem koniecznej wymiany elementu. Jeśli się okazuje, że wymiana jest zbyteczna to odsyłam. Pokrywam koszty przesyłek w obie strony, mimo że mógłbym tylko w jedną bo tak stanowi teraz prawo.

Atomek 

Wysłany: 2015-05-29, 15:59   

W każdym razie super, że GieeS naprawiony. Trochę to trwało.

Flowenol 

Wysłany: 2015-06-01, 12:14   

To był bardzo ciekawy serial i troszkę jednak szkoda, że się skończył. ;-)
A w ogóle to od razu trza było ten komp sprawdzić, a nie forom wierzyć (poza MF oczywiście).

koVal 

Wysłany: 2015-06-11, 15:11   

Dzięki Flowenol za podpowiedź, szkoda że trochę po czasie.
Naprawa trwała długo ze względu na brak części zamiennych. Gdybym miał je na miejscu to naprawa ograniczyłaby się do prawdopodobnie jednego dnia. Tym bardziej trudno mi zrozumieć jak zawodowcowi mogło to zając prawie 2 tyg i to jeszcze bez końcowego sukcesu.
Na dodatek właśnie zauważyłem, że gmol z lewej strony został dosyć mocno zadrapany i dla niepoznaki zamazany jakimś szuwaksem. Po dotychczasowych doświadczeniach nie polecam usług www.fan-motor.pl w Pruszkowie.

Tydzień temu przed dłuższym wyjazdem na szybko dokonałem synchronizacji i regulacji obrotów bo były za wysokie. Regulacja nic nie dała a zrobiło się gorzej bo na wolnych obrotach jakby wylatywał zapłon co jakiś czas. Zdarzyło się nawet kilka razy, że zgasł w ruchu miejskim co przy manewrowaniu było dosyć niebezpieczne.
Znalazłem dłuższą chwilę i gdy silnik był rozgrzany podłączyłem wakumetry raz jeszcze. Okazało się, że śruby wolnych obrotów były za mocno wykręcone i na jałowym wpadało za dużo powietrza. Wyregulowałem śrubami wolne obroty i podciśnienie w gardzielach, skasowałem nadmierny luz na rollgazie. Teraz chyba nawet obroty są odrobinę za niskie ale chodzi równiutko.

Flowenol 

Wysłany: 2015-06-11, 15:36   

koVal napisał/a:
Dzięki Flowenol za podpowiedź, szkoda że trochę po czasie.

Heh, to popatrz tutaj. Czwarty od góry. Masz dwa miechy w plecy. :mrgreen:
http://www.motofolwark.ne...r=asc&start=105

koVal 

Wysłany: 2015-06-11, 16:25   

Faktycznie. Z tym że wtedy jeszcze nie wszystko inne było sprawdzone.

dziki 

Wysłany: 2015-06-11, 18:31   

Dostałeś cieciu drugą podpowiedź jak wszystko inne było sprawdzone (8 post od góry), to marudzisz że za późno. Co za gej :-D

:-P

maciejza 

Wysłany: 2015-06-11, 18:34   

kuzwa mogles chociaz swoja fote wkleic, a nie mazbiemu ukradłes

Monika 

Wysłany: 2015-06-11, 19:06   

To jeszcze, dolewajac trochę oliwy, przypomnij mi, ile razy mówiliśmy, żebyś nie jechał do tego gościa z Pruszkowa (a potem żebyś zabrał od niego moto) i że w ramach wycieczki zawieziemy Cię do sprawdzonego mechanika :-P

Atomek 

Wysłany: 2015-06-11, 19:13   

Tak, to dziwny człowiek. Kiedyś zdecydował się pojechać ze mną na tydzień w Alpy. Do dziś jestem w szoku.

Odpowiedz do tematu